Calendar


Klikněte na obrázky, dostanete nový link a nebo se obrázky zvětší - posuňte dolů pro další zprávy

Click on images for details and links - Scroll for more news

June

August

July

October

September

November

25

Sokol

Picnic

Sokol

(Masaryktown)

21

Czech Octoberfest

Sokol

(Masaryktown)

10

Clarinet Factory

Prague Rsstaurant

Masaryktown

Nocturnes

2

Pout do Midlandu

St. Wenceslaus

Church


 

22 or 23

Czech & Slovak

Day

MMI

Masaryktown

16

Priadky na dedine

Klub Martina Razusa

December

1

Mikulas

pro deti

MMI

(Masaryktown)

8

Vanocni

trhy

MMI

(Masaryktown)


15

Vanocni

vecere

MMI

(Masaryktown)

Vážení přátelé,

představujeme Vám první internetovou verzi květnového vydání Satellitu. Jelikož se dnes večer koná po celé ČR Noc kostelů, posíláme i upoutávku na tuto akci. Rovněž se zítra v kostele sv. Pavla připravuje dětská soutěž Maroško. I na tu bychom chtěli upozornit. Zároveň však vydání novin koliduje se závěrem Mistrovství světa v hokeji, kde se čeští hokejisté dostali do semifinále a tak bychom nechtěli zmeškat ani tuto událost, podobně jako závěr fotbalové ligy, kdy není rozhodnuto o druhém týmu, který bude hrát baráž o účast v příštím ročníku. Proto jsme uzávěrku pro tisk posunuli až na neděli večer, kdy bude na internetu dostupná i sportovní příloha.

V 3. čísle Satellitu naleznete o představení Nového divadla Rošáda. Dva články jsou věnovány Kongresu ČSSK. Máme zde zpravodajství z plzeňského festivalu Finále. Naďa Humlová nás zavede do Marseille a Jana Fafejtová nás provede sportovní Prahou. Pohledu na přírodu se věnuje ekolog Miroslav Petr z Hradce Králové a máme zde i několik otázek pro právníka Jaroslava Horkého a pochopitelně nechybí příspěvek Josefa Čermáka.

Samostatnou sportovní přílohu tedy dostanete v neděli večer.

Co je Clarinet Factory?
Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači. Z prostředí, jež vytvoříte, pak vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic".

Vaše Clarinet Factory