Nove Divadlo
Polimexbanner

Starší zprávy najdete podle datumu

Přitel zesnulého

Andrej Kurkov (*1961) je ukrajinský spisovatel, novinář a scenárista píšící ukrajinsky a rusky. Patří v současné době k nejpřekládanějším ukrajinským autorům, jeho knihy byly přeloženy do 35 jazyků. Je autorem množství oblíbených novel, ze kterých je asi nejpopulárnější román Tučňák a smrt. Jeho černý humor, je našemu publiku velmi blízký a tak i u nás v Cesku, vyšel tento román v roce 2016 po druhé. Kurkov vystudoval kyjevský pedagogický institut cizích jazyků (1983). Pak několik let dělal bachaře a vychovatele v nápravně-výchovném zařízení v Odese. Po rozpadu Sovětského svazu odešel z Odesy a začal se plně věnovat literálni práci. Další úspěšný román “Přitel zesnulého”, byl zfilmován v roce 1997. Bohan Zatovkaňuk napsal z románu “Přitel zesnulého” scénář pro Nové Divadlo. Po přečtení části románu, který mi byl k disposici, si myslím, že se bude jednat náročné drama, poplatné asi pro všechny země východniho bloku, které nás zavede do začátku kapitalismu v době rozpadu “socialistickych jistot”.

Lado

Metropolitan opera-HD

Daily update                                

The Metropolitan Opera is offering free

If you looking for classical music, The Metropolitan Opera is offering free streaming each night starting at 7:30p.m.

Free streaming on the Met website, each performance is available for 23 hours, from 7:30 p.m. EDT until 6:30 p.m. the next day. 

Here is the link to view:

https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/


Met Opera to live-stream 'at home' concert led by Canadian music director

CTV News  NEW YORK -- Renee Fleming, Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Roberto Alagna and Bryn Terfel are among 38 opera stars in 13 nations scheduled ..

.

Fleming, Netrebko, Kaufmann headline Met Opera on-line gala

Times Colonist  NEW YORK — Renée Fleming, Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Roberto Alagna and Bryn Terfel are among 38 opera stars in 13 nations scheduled ...


CRITIC'S PICKS | Virtual Concerts You Absolutely Need To See This Week (Streaming Edition)

Ludwig Van   Here are my choices of streaming videos this week, either time-specific offerings with a focus on the Metro- politan Opera (The Met) and the Wiener ...