turista
Polimexbanner

Klikněte na obrázky, dostanete nový link a nebo se obrázky zvětší - posuňte dolů pro další zprávy

Click on images for details and links - Scroll for more news

Nashville je "Music City USA"

April 24.

Kromě New Orleansu se v hudbě prakticky žádné jiné město USA nemůže rovnat Nashville, at už je to rozsáhlým nahrávacím průmyslem nebo živými vystoupeními a také množstvím hudebních klubů a barů.Ty největší představení se můžou konat v Tennessee Performing Arts Center kde se může usadit až 2 500 posluchačů na koncert. Město přitahuje tisíce turistů z USA a z celého světa. Je místem konání největšího festivalu country hudby (CMA Music Festivalu). Muzikální scéna Nashvillu se nejvíce odehrává na "stripu" ulice Brodway, kde je podle mého odhaduje více než 50 barů, restaurací a hospod, ve kterých i v pondělí odpoledne je rušno a hraje živá muzika. Většinou je "country" a rock. V restauracích a hospodách mají nejen neuvěřitelný výběr točeného piva z celého světa ale i výborné jídlo. V jedné hospodě jsem napočítal 64 pip piva a všechny “pivně” fungovaly. Nashville je hlavní město státu Tennessee založené roku 1779 a pokud pojedete z Toronta do New Orleans, je to po cestě krásná 2-3 denní zastávka. Je hlavním střediskem, americké country hudby, hudebních vydavatelství a dopravního průmyslu. Neméně známá je Tennesse whiskey, která se vyrábí nedaleko Nashvillu a je z nejstarší whiskey v USA a prohlídka likérky spojená s ochutnávkou je také výborný nápad. (Fotky jsou z pondělka odpoledne, jak je z nich patrno ve všech hospodách je velmi rušno). A když už budete v Nashvillu, nezapomeňte se podívat do Laně auto-muzea, kde uvidíte mimo jiné unikáty také unikátní sbírku Tatrovek a jiných nadhernych  československých automobilů, které už existují jen v jednom nebo dvou exemplářích na světě.

text & foto Lado 

Lane - Car Museum

Metropolitan opera-HD

Daily update                                

The Metropolitan Opera is offering free

If you looking for classical music, The Metropolitan Opera is offering free streaming each night starting at 7:30p.m.

Free streaming on the Met website, each performance is available for 23 hours, from 7:30 p.m. EDT until 6:30 p.m. the next day. 

Here is the link to view:

https://www.metopera.org/user-information/nightly-met-opera-streams/


Met Opera to live-stream 'at home' concert led by Canadian music director

CTV News  NEW YORK -- Renee Fleming, Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Roberto Alagna and Bryn Terfel are among 38 opera stars in 13 nations scheduled ..

.

Fleming, Netrebko, Kaufmann headline Met Opera on-line gala

Times Colonist  NEW YORK — Renée Fleming, Anna Netrebko, Jonas Kaufmann, Roberto Alagna and Bryn Terfel are among 38 opera stars in 13 nations scheduled ...


CRITIC'S PICKS | Virtual Concerts You Absolutely Need To See This Week (Streaming Edition)

Ludwig Van   Here are my choices of streaming videos this week, either time-specific offerings with a focus on the Metro- politan Opera (The Met) and the Wiener ...

Farnost sv. Václava informuje

Prosím sledujte informace na stránkách torontské arcidiecéze. https://www.archtoronto.org/covid19

Všechny mše sloužené v našem kostele jsou až do odvolání privátní. 

Abyste se mohli alespoň duchovně připojit, jsou celebrovány v časech, kdy obvykle bývají pravidelné bohoslužby, ve všech ostatních dnech v 7.30 ráno. 

Na stránkách torontské arcidiecéze najdete odkazy na přenos mší z mnohých lokálních kostelů, např. ze slovenského kostela sv. Cyrila a Metoděje http://slovakparish.ca/, on-line jsou dostupné také české mše z

Velehradu v Kalifornii - https://www.czechchurch.org.   Pozor na časový posun - pokud mše v Kalifornii začíná v 10.00, v Torontu 13.00. 

The Golden Pheasant is open through Door Dash and Skip the Dishes. The links  to order and have food delivered to your door:

Door Dash https://www.doordash.com/store/the-golden-pheasant-mississauga-60060/
Skip the Dishes https://www.skipthedishes.com/the-golden-pheasant

Doors are open only for pickup.